Kas ir lāzerpeintbols? | LU BF SP

Nav komentāru

         Pirmkursniek, ja vēl šaubies vai doties uz Pirmsaristoteli „Nakts uz Raga“, tad nešaubies, jo tā ietvaros Tev būs iespēja piedalīties aktivitātēs un laimēt kuponus aizraujošai spēlei – lāzerpeintbols. Sadarbojoties ar GUNSnLasers, Tev un jaunajiem kursabiedriem būs iespēja saliedēties un pārbaudīt savu cīņas garu neaizmirstamā un dinamiskā spēlē. Noskaidro, kas ir lāzerpeintbols un dodies izmēģināt!

Par to, kas ir lāzerpeintbols, mums palīdz noskaidrot izklaides parku GUNSnLASERS pārstāve Annija.

Foto: GUNSnLASERS

Lāzerpeintbols ir sportiska aktivitāte

Vai esi pazīstams ar peintbolu? Lāzerpeintbols jeb lazertag vai lāzertags ir līdzīga spēle tikai trāpījums jūtams ar nelielu vibrāciju nevis krāsainu lodīti. Tas nozīmē, ka nav arī sāpīgi.

Kā stāsta Annija: “Tiem, kas baidās no zilumiem, lāzerpeintbols būs ideāli piemērots. Šo spēli bieži izvēlas bērnu ballītēm un dāmu kompānijas, bet tas nenozīmē, ka azarts nebūs arī kungiem. Tieši pretēji – lāzertags ir ļoti dinamiska un aizraujoša spēle. Atbilstoša arī draugu kompānijām vai kā saliedēšanās aktivitāte ar kolēģiem.”

Svarīgākie spēles parametri:
• trāpījums jūtams ar vieglu vibrāciju un skaņas signālu;
• ap galvu tiek aplikta speciāla lenta, kurā iestrādāti sensori lāzera uztveršanai;
• lāzers ir cilvēka veselībai nekaitīgs;
• precīzs trāpījums līdz pat 200m attālumam;
• vidēji kompānijas vienā lāzertag pasākumā pavada 2h;
• spēles laikā spēles instruktors sniedz norādījumus un dažādas interesantas misijas.

 

Foto: GUNSnLASERS

“Lielisks veids, kā izmēģināt šo aktivitāti, ir atnākt uz GUNSnLASERS atvērtajām spēlēm, kas notiek katru mēnesi. Tur satiekas gan lazertag lietpratēji, gan amatieri, lai aptuveni 3h garumā sacenstos par labākā snaipera titulu. Šajā laikā instruktors vadīs interesantas misijas, kā arī būs iespēja satikt jaunus domubiedrus. Esam novērojuši, ka daudzi cilvēki jau kļuvuši par pastāvīgajiem atvērto spēļu apmeklētājiem,” min Annija.

Atvērto spēļu grafiks pieejams GUNSnLASERS mājaslapā ŠEIT. Aplūko!


Spēles ekipējums

Ņemot vērā, ka lāzerpeintbols ir spēle, kurā nāksiet kārtīgi skriet, slēpties un nemanāmi līst gar šķēršļiem, ģērb:
• ērtu un brīvu apģērbu, piemēram, t-kreklu un treniņbikses, legingus vai šortus;
• sportiska stila apavus – botes vai kedas.
Vēlams vilkt tumšas krāsas apģērbu, lai pretiniekam būtu Tevi grūtāk pamanīt, kā arī azartā gaišas drēbes vieglāk nosmērēt. Meitenēm ieteicams matus sasiet astē, lai netraucē.

 

Foto: GUNSnLASERS

Vaicājām, vai kāda pasākuma ietvaros spēles dalībnieki var ievērot konkrētu dresscode. “Protams, tā ir spēles dalībnieku brīva izvēle, turklāt tas pasākumu padara vēl interesantāku. Galvenais, lai pašiem ir ērti kustēties un apģērbs nepiņķerējas, radot draudus nokrist. Mums uz vietas ir arī dažādi kostīmi, piemēram, balerīna, supervaronis, zaķis u.c., ko bez maksas piedāvajam vecpuišu un vecmeitu ballītēs. Bildes ir patiesi smieklīgas!”

Savukārt pārējais ekipējums tiek nodrošināts uz vietas laukumā bez papildu maksas:
• ierocis;
• galvas lenta trāpījuma uztveršanai;
• lakatiņi komandas atpazīšanai;
• spēles aptieciņas, bāzes u.c. atribūti.
“Atkarībā no spēles misijas, kuras pasākuma gaitā vada instruktors, tiks izmantots dažāds papildu ekipējums, piemēram, karogi, masti, kastes u.c.,” piebilst Annija.


Interesantas misijas

Lāzerpeintbols nav spēle, kurā vienkārši skriesiet pa laukumu, cenšoties notvert pretinieku. Instruktors vadīs aktivitāti, norādot dažādus uzdevumus. Daži no populārākajiem:
• bāzes noturēšana;
• VIP pasargāšana;
• karoga notveršana;
• karoga uzvilkšana mastā;
• kastes nogādāšana bāzē u.c.
Ja Tavai kompānijai ir ideja par konkrētu misiju, droši vari ieteikt un palūgt instruktoram to novadīt. Kā stāsta Annija: “Misijas tiek pielāgotas arī atbilstoši pasākumam, piemēram, vecmeitu vai vecpuišu ballītēm. Reģistrējot spēli, svarīgi to pieminēt, lai instruktors var laicīgi sagatavoties.”

 

Foto: GUNSnLASERS

 

Kur spēlēt?

GUNSnLASERS izklaides parki atrodas četrās lokācijās Rīgā:

  • Andrejostas iela 8 – urbāna vide kādreizējās elektrostacijas teritorijā. Laukums aprīkots ar iespaidīgu tranšeju un milzīgām kabeļu ripām, kā arī celtnēm. Lāzerpeintbols tiek spēlēts divos laukumos, kuru kopējā platība ir 1,1ha;
  • Viestura prospekts 2 – vēsturiskā PSRS bāze ar reālu bunkuru un vilciena stacijas peronu. Pavisam 5 laukumi ar uzkalniem un ielejām, apkārt koki un patīkama meža vide;
  • Mārkalnes 10 – senlaicīga manufaktūras rūpnīca ar kopējo spēles laukumu 4200m2. Laukuma vidū iespaidīga 30m liela lidmašīna ar slepenām ejām, ir arī būves ar diviem stāviem, no kuriem ērti novērot pretinieku. Šajā laukumā lāzerpeintbols pieejams tikai iekštelpās;
  • Zaķusalas krastmala 19 – senas Barona muižas drupas un tās parks 1,38ha platībā ar patīkamu skatu. Pavisam kopā 4 laukumi ar slēpņiem un aizsegu.

Vaicājot, kurš no parkiem Annijai patīk labāk, viņa atbild: “Katrs parks ir atšķirīgs un interesants. Piemēram, Juglā papildu adrenalīnu sniedz lidmašīnas ejas, kurās nevar zināt, vai jau aiz stūra neglūn pretinieks. Andrejsalā man patīk apkārtējā vide, kas rada foršu cīņas noskaņu, savukārt Mežaparkā, manuprāt, var visvairāk izkustēties, jo laukumi ir ļoti lieli. Noteikti ir vērts pamēģināt katru no tiem.”

 

Foto: GUNSnLASERS

 

Kā rīkoties, ja kompānija grib izmēģināt lazertag tajā laukumā, kurā Tu jau esi spēlējis?

“Par to nevajag uztraukties, jo spēle noteikti būs pavisam citādāka nekā iepriekšējā reizē. Turklāt mēs bieži papildinām laukumu ar jaunu aprīkojumu, kā arī mainām slēpņu pozīcijas, kas rada pavisam citu laukuma izkārtojumu. Spēles norise atkarīga arī no pašiem spēlētājiem – citi pēc svilpes signāla ātri skrien uz priekšu, citi lēnām un prātīgi pārvietojas.”

Lāzerpeintbols patiešām ir interesanta spēle, laiks to izmēģināt arī Tev!

 

 

 

Šķirkļi: Der zināt

LU Bioloģijas fakultātes Studējošo pašpārvalde

Rakstam “Kas ir lāzerpeintbols? | LU BF SP” nav komentāru

Leave a Reply

Logged in as admin. Logout »