Daces rudens semestris Jyvaskylas, Somijā.

 • Dace Bērtule
 • Devos prom 5. semestrī, rudenī uz 3.5 mēnešiem (01.09.2011.-16.12.2011.)
 • Jyvaskylas Universitātē, Jyvaskylas pilsētā, Somijā.
 • Mācījos šūnas un molekulārajā bioloģijas programmā.

   

   

  Apguvu kursus:
  Basics in molecular biology
  Advanced lecture course on cell adhesion
  Fundamentals of immunology
  Working in a research group

 • Man patika, ka kursi iet kādu mēnesi un beigās ir eksāmens, nav tādas sesijas, tāpēc jau pirms Ziemassvētkiem tev ir viss nokārtots.

   

  Priekš manis pilsēta tomēr bija pārāk maziņa, nakts dzīve pilsētas centrā ir dārga, kā arī ne vienmēr jautra, jo somi ir kūtri.

 • Es dzīvoju Kortepohjā, kur bija vislētākās īres maksas, mēnesī maksāju 211 eiro, stipendija bija 735 eiro mēnesī ar kuru pietika izdzīvošanai. Ēdiens ir dārgs, par alkohola cenām vispār negribās tur domāt.

   

  Cik sapratu no citiem, kuri meklēju darbu, ir ļoti grūti atrast apmaksātu darbu, jo prasa somu valodu. Es pati ieguvu darba pieredzi Universitātes laboratorijā vienkārši aizrakstot e-pastu. Pati Universitāte ir ļoti atsaucīga ikvienam, kas grib iegūt kādu praksi.

                Ko ieteiktu tiem, kas plāno uz turieni doties?

 • Izmantot visas Erasmus iespējas, tas ir tā vērts.
  Jau pirmajās dienās skriešus iet uz lētajiem riteņu veikaliem (pretī bibliotēkai) un nopirkt riteni (dārgākais bija 70 eiro, lētākais 15 eiro), jo bez tā nu nekur. Autobuss ir dārgs (45 eiro mēnesī) un maršruts uz bioloģijas departmentu dažbrīd aizņem vairāk kā 40 minūtes, kamēr ar riteni ir tikai 15 minūtes. Ja arī tu nenopirski riteni, citi nopirks un tu jutīsies atstumts, jo daudzas aktivitātes notiek vietās, kur jābrauc ar riteni.

 

               Ieteikumi dzīves vietai?

 • Dzīvot Kortepohjā, nevis KOAS ciematā, jo Kortepohjā dzīvo vairāk Erasmus studenti, viss vajadzīgais ir apkārt. KOAS apkārtne ir bīstama.
  Ja ir iespēja, ieraksti Kortepohjas anketās, ka vēlies dzīvot mājās R vai S, jo tur ir nedaudz lielākas istabiņas kā citās mājās, dali dzīvokli ar vēl trim cilvēkiem (lieliska internacionāla vide) kā arī ir liela virtuve ar viessistabu, divām tualetēm un balkonu (kas ir labi smēķētājiem). Citās ēkās dala dzīvokli pa divi un telpas ir ļoooti maziņas ar vienu mazu tualeti, bet cenas ir pilnīgi vienādas.

 

                Ko gribētu, lai pārņem Latvijas universitāte no apmaiņas universitātes?

 • Varētu ieviest vairāk kursus angļu valodā, jo tad vairāk biologi apgūtu angļu valodu, kā arī beidzot būtu vairāk apmaiņas studentu arī mūsu fakultātē.
 • Ja arī Tu esi izlēmis doties uz šo Universitāti un ir kādi jautājumi, droši raksti!