Danas pavasara semestris Trondheimā, Norvēģijā

 • Dana Jurkste
 • 3. semestrī (2. gada pavasara) uz 5 mēnešiem.
 • Norwegian University of Science and Technology, Trondheimā ( http://www.ntnu.edu/ )
 • Dažādu programmu kursi. Kopumā 4: Introduction to Aquaculture, Marine Ecology, Ecotoxicology and Environmental Resources, Norwegian for Beginners
 • Patika: forša skola, plaša bibliotēka (ļoti noderīgi, ja apmaiņas laikā jāraksta kursa/bakalaura darbs), pati pilsēta mežu, kalnu un jūras ielokā, laba vieta distanču slēpošanai, kas noteikti jāpamēģina, ja reiz esi Norvēģijā, diezgan laba organizācija, dažādi pasākumi, ballītes tieši apmaiņas studentiem. Vasarā gaišs visu cauri nakti!

  Nepatika: Tā kā vasarā ilgi gaišs, ziemas mēnešos jārēķinās, ka saules gaisma ir tikai 4-5 stundas dienā. Ilga ziema, vēl maijā var būt sniegs. Un dārga, protams, dzīvošana.

 • Stipendija diezgan liela man bija, 1000 eiro mēnesī. Par dzīvošanu – pašai sava istaba un ar 4 cilvēkiem dalīta virtuve un vannas istaba maksāja 270 Ls/mēnesī, ēšanai, ļoti taupīgi dzīvojot, mēnesī aiziet kādi 90-100 Ls. Jāpērk arī sega, spilvens, par tiem aizgāja kādi 50 Ls. Var gadīties, ka virtuve galīgi tukša (ja tur jau nedzīvoja pirms tam kādi cilvēki). Tad jāpērk arī katli, pannas utt. IKEA visu var dabūt, +/- Latvijas cenas. Drēbes, apavi arī LV cenās, bet pati tur ar iepirkšanos neaizrāvos. Ēst ārpus mājas ir ļoti dārgi, sviestamizes maksā aptuveni 5 Ls, siltie ēdieni, sākot no 10 Ls. Klubiņos alus 0,5 l maksā, sākot no 2,70 līdz pat 7 Ls labākās vietās. Ceļot pa Norvēģiju es pati no stipendijas nevarēju atļauties, viena nakts visvienkāršākajā hostelī maksā aptuveni 45 Ls. Toties man izdevās iekrāt un aizbraukt paceļot uz Spāniju apmaiņas semestra laikā, tā kā nav tik traki! Dzīvoju tikai no stipendijas un viss bija kārtībā. Darba iespējas tā ir, kā ir. Trondheimā patiesībā daudz studentu no ārvalstīm un visi meklē darbu. Priekšroka, protams, tiem, kas runā norvēģu valodā. Visreālākās iespējas strādāt, manuprāt, ir pašā bioloģijas jomā, individuāli runājot ar pasniedzējiem.

 

             Ko ieteiktu tiem, kas plāno uz turieni doties? 

 • Nopirkt interneta kabeli! smile To noteikti vajadzēs, un tur cena 5x augstāka nekā šeit.

  Siltas, ūdensnecaurlaidīgas drēbes, jo ziemas priekus tur vienkārši ir jābauda! Labus zābakus, jo lielāko daļu laika ir vai nu sniegs, vai lietus. Ietaupīšanas nolūkos ieteiktu paņemt līdzi klades, pildspalvas u.tml. sīkumus. Trondheimā visu, protams, var dabūt, bet krietni dārgāk.

            Ieteikumi dzīves vietai?

 • Pati dzīvoju Moholt Studentby, bet ir vēl citi varianti. Viņi gan pirms braukšanas nedod iespēju izvēlēties, tā kā jāņem to, ko dod. Tur uz vietas tad var pastaigāt pie citiem ciemos un, ja kas, arī nomainīt dzīvesvietu!

            Ko gribētu, lai pārņem Latvijas universitāte no apmaiņas universitātes?

 • Bezmaksas kopēšana un printēšana studentiem.
 • Labprāt padalīšos ar vēl kādu info tiem, kas dodas uz Trondheimu! Ha det bra! smile