Kā mums klājās Naktī uz Raga

Nu jau ir gandrīz septembra vidus, arī pirmkursnieki ir nedaudz iejutušies savās jaunajās mājās, bet vēl nesen viņi pirmo reizi pulcējās, lai dotos savā pirmajā bioloģiskajā piedzīvojumā. Bija pienākušas augusta pēdējās dienas, biologi lika pirmkursniekiem nedaudz pastrādāt un iesildīties, ravējot Botānisko dārzu, bet pēc tam sasēdināja tos autobusā un devās iekarot Kolku.

Pa ceļam stāstot svarīgākās lietas par sevi, atbildot uz dažādiem viltīgiem jautājumiem un zīmējot sava kursa ģerboni, jaunie biologi nokļuva Kolkā.  Tur bija vēl nedaudz jāpacīnās, lai dabūtu mājas atslēgu, tomēr visiem kopīgi, iesietiem ciešā aplī, tas viņiem bija pa spēkam un drīz vien visi bija iekārtojušies un it drīz devās ārā, lai kļūtu par nindzjām un nedaudz iepazītu viens otru tuvāk. Tomēr vienā vakarā kļūt tikai par nindzju nav nekas, tāpēc pirmkursniekiem tika piedāvāta iespēja kļūt par Jēzu, Voldemāru, vecmāmiņu, kas ir draugos ar Hektoru, nāru medniekiem un visādiem citādiem mītiskiem tēliem. Kā? Jaunie censoņi tika sadalīti komandās, lai piedalītos nelielu, teatrālu etīžu veidošanā. Lai būtu jautrāk, komandas izlozēja dažādus, bioloģiskiem terminiem piesātinātus atslēgus vārdus, kuri bija jāiekļauj savos uzvedumos. Tika veidotas īsas etīdes, kuru laikā notika iepazīšanās ar Ķepā Lējēju, daži atdeva savu krējumu un veltīja skatienus uz pīlādzi jūrā. Kļuva skaidrs, ka šie studenti nav bez fantāzijas un spēs eksāmenos izgudrot atbildes arī uz jautājumiem, kurus viņi nekad nav dzirdējuši. Konkurence bija pamatīga, jo bija arī motivācija- talantīgākie ieguva iespēju doties uz Ģertrūdes ielas teātri, lai paskatītos kā izrādes veido profesionāļi. Paldies ĢIT par atbalstu! Pēc tam, kā jau ierasts Naktī uz raga, visi klātesošie – gan dalībnieki, gan organizatori un palīgi sasēdās Kolkas mājas lielākajā istabā. Tradicionālā iepazīšanās apļa laikā visi varēja neformālā un draudzīgā gaisotnē uzzināt vairāk viens par otru, kā arī, iespējams, pirmo reizi redzēt BF dekānu. J

Nākamajā dienā pēc pamošanās visi iesildījās rīta rosmē un tikai tad devās uz pludmali, lai pierādītu savu veiklību stafetēs. Notika tradiconālās pudeļu un vistas (cūkas) spēles, tomēr tā kā nekas jau nepaliek uz vietas, bija arī jaunas vēsmas, piemēram, NuRmaizītes ar iebiezinātā piena garšu un jaunu kursabiedru nēsāšanas veidu atklājumi. Pēc visu uzdevumu veikšanas labākās komandas ieguva mūsu sponsoru- "Pērnes čipsu" un "Fazer"- garšīgās lietas, visi pārējie arī varēja nobaudīt pa kādam Pērnes čipsim, jo enerģija vēl bija vajadzīga. Pirmkursnieki tika sadalīti trīs komandās, ieguva norādījumus un devās orientēties, lai pārbaudītu, cik labi paspējuši iepazīt Kolkas apkārtni un atraktīvā veidā nokļūtu līdz prakses mājai.

Kad visi bija laimīgi atorientējušies līdz mājām un pusdienas, par kuru atbalstīšanu paldies Dobeles dzirnavniekam un Bauskas alum, paēduši, notika pulcēšanās ap ugunskuru, lai pirmo reizi iepazīstinātu pirmkursniekus ar fakultātes katedrām. Pieredzējušāki biologi reklamēja un stāstīja savu katedru darbošanās virzienus, jaunie varbūt jau sāka pārdomāt savus nākotnes plānus, bet arī atpūtināja nostaigātās kājas, jo pavisam drīz tos gaidīja tradicionālā „Gandra“ nakts trase. Kad visi bija sadalījušies komandās un devās mežā, lai meklētu vietu, kur viņus gaida pirmais uzdevums, kāds vaicāja, kāpēc tā ir nakts trase, ja jau ārā vēl gaišs? Tomēr problēma nebija ilga- drīz vien saule bija norietējusi un dalībnieki varēja līst caur virvēm, dziedāt dziesmas un radīt dzīvību tumsā. Bija arī divi īpašie punkti sadarbībā ar pasākuma atbalstītājiem- "Dobeles dzirnavnieka" uzdevums, kurā bija jāmēģina identificēt dažādi aizdomīgi balti pulverīši (no kuriem tomēr neviens neizraisīja apdullinošu efektu un nemaksāja vairāk kā 9 €/kg), kā arī "Madara cosmetics" uzdevums, kurā bija jāizgudro kāds jauns ekoloģiskās kosmētikas līdzeklis. Kā jau biologiem, kam dabas veltes nav svešas, tika radīts arī viens otrs potenciāli konkurētspējīgs produkts. Kad visi uzdevumi bija pievarēti, komandas sapulcējās un kopīgi devās uz Kolkas ragu, lai iegūtu veiksmi un izturību savam kursam, būvējot totēmu, pēc tam to pielūdzot un vienojoties kopīgā dziesmā. Lai gan visi atgriezās mājās noguruši, tomēr lielai daļai vēl pietika enerģijas turpināt ballīti līdz rītam, runājoties pie ugunskura, ejot pirtī un iepazīstot dažādu gadagājumu biologus.

Svētdienas rītā, kad agrākie cīrulīši jau modās, bet vēlākās pūces vēl turpināja sēdēt pie ugunskura, tika paēstas brokastis un notika apbalvošana un pasākuma izvērtējums. Kamēr pirmkursnieki vērtēja pasākumu, organizatori bija izvērtējuši viņu sniegumu nakts trasē. Labākās komandas tika pie sponsoru balvām no "Madara Cosmetics", "Dobeles dzirnavnieka", "Fazer", "Bauskas alus", "Pērnes čipsiem" un, protams, nakts trases galvenā atbalstītāja "Gandra". Paldies visiem sponsoriem par atbalstu! Šoreiz nakts trases uzvarētājiem – komandai „Malka‘ tika piešķirta arī īpaša specbalva no BF SP jeb ar Nakts uz Raga simboliku apdrukātas glāzītes. Baumo, ka tādas tikšot piešķirtas NuRā arī nākošajos gados…

Kad apbalvošana un izvērtējums bija noslēdzies, pirmkursnieki devās mežā un pļavās, lai atrastu ziedus un citus dabas krāšņumus, ar ko rotāties "Aristoteļa" gājienā. Protams, tika izveidots arī zizlis dekānam. Kad viss nepieciešamais bija izdarīts, biologi sakāpa autobusā un devās uz Rīgu. Tur viņiem vakarā tika iemācīts tas, ka mūsu ir maz, bet mēs esam lieli, meitenes pina vainadziņus un visi zīmēja plakātus, lai varētu cienīgi piebiedroties visas Latvijas Universitātes lielākajiem studentu svētkiem – Aristotelim. Protams, biologi sevi parādīja gan pasākuma svinīgajā daļā, gan vēlāk apliecību dalīšanā, gan arī vēl vēlāk – ballītē līdz rītam.

Un ko paši pirmkursnieki saka par Nakti uz raga? Katrīna domā :"Vispār biologu Pirmsaristotelis, manuprāt, ir foršākais no visiem iepazīšanās pasākumiem. Vieta – brīnišķīga, cilvēki ļoti aktīvi un iesaistīties griboši. Daudzi šausminājās par piejūras stafetēm un dīvainām ēdamlietām, bet, ja viss būtu viegli un vienkārši, tas mūs tik ļoti nevienotu. " Savukārt Matīsam visvairāk patika stafetes un nakts trase, kā arī iešana pirtī. Viņš bija sajūsmināts arī par iespēju spēlēt etīdes un skatīties, kā tas sanāk citiem kursabiedriem.

Pasākuma bildes aplūkojamas šeit:

http://failiem.lv/u/oqcrkjn 

http://failiem.lv/u/qkycqhi

http://failiem.lv/u/bfbgydr

Vēlreiz paldies visiem pasākuma atbalstītājiem – "Madara Cosmetics", "Dobeles dzirnavnieks", "Fazer", "Bauskas alus", "Pērnes čipsi", „Gandrs“ un „Ģertrūdes ielas teātris“, organizatoriem, palīgiem un, galvenais, dalībniekiem! Lai šis studiju gads mums visiem ir tikpat krāšņs un aizraujošs kā aizvadītā Nakts uz Raga!

Šis ieraksts tika publicēts Der zināt. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *