Mazu brīdi pēc jeb kā mums klājās BF Jubilejas nedēļā

Sesija elpo pakausī satrauktajiem studentiem, pasniedzēji noguruši labo parādnieku darbus, gaiteņos atsākusies ikdienišķā steiga – visas pazīmes liecina, ka studijas atgriezušās ierastajās sliedēs. Taču tikai pirms nedēļas noslēdzās BF 70. jubilejas nedēļa ar nebijušiem, interesantiem un plaši apmeklētiem pasākumiem.

Otrdienas vakarā jau 15. reizi ar savu norisi studentus priecēja spēļu vakars. No plkst. 18:00 5. auditoriju pamazām piepildīja biologi un viņu draugi, kam, cienājoties ar tēju un cepumiem, bija iespēja nodoties azartam un spēlētpriekam vairāku stundu garumā. Lai Jubilejas nedēļas ietvaros vakars būtu īpašāks, organizatori bija parūpējušies par pavisam jaunām, pašu gatavotām un bioloģiskā garā pārveidotām spēlēm. Vietu, kur spēlēja "Cards Against Biology", pastāvīgi pāršalca smieklu vētra, liekot nojaust, ka jau atkal izveidojusies asprātīga, vien BF studentiem saprotama kartīšu kombinācija. Savukārt "Bio-Alias" komandu dalībniekiem jautrā gaisotnē lika atcerēties visus savā mūžā dzirdētos bioloģijas terminus un to skaidrojumus. Lielisku atpūtu sniedza arī "Baktēriju cirks", kur ierasto kāpņu vietā bija iespējams rāpties augšup un šļūkt lejā pa DNS dubultspirālēm, un "Jenga", kur vienlaikus ar torņa celšanu varēja izpausties, pasniedzēja balsī nosaucot šūnas organoīdus vai ar kustībām un skaņām attēlojot šūnu dalīšanos, evolūcijas gaitu un daudzus citus procesus. Savas zināšanas bija iespējams pārbaudīt, arī iejūtoties (t.i., ar līmlapiņu uz pieres) kādā nezināmā, piemēram, sēņu mērces, jonu kanāla vai Kolkas vietējā iedzīvotāja, tēlā un ar jautājumu palīdzību to atminot. Vakara vidū visi klātesošie apvienojās nelielās komandās, lai mērotos erudīcijā jautājumos, kas skar ne tikai visus biologus globāli (vai Tu zini, kur šogad atklāja pirmo mikrobu muzeju, vai cik dabas parku ir Latvijā?), bet arī vairāk saistīti ar ikdienas dzīvi fakultātē (vai zini, kā hronoloģiski attīstījusies cūkzivs, vai varbūt kādreiz aiz garlaicības esi saskaitījis sēdvietas 6.L auditorijā vai lampas 2. auditorijā?). Kopumā, rodot atbildes uz 35 jautājumiem, tika noskaidroti un apbalvoti konkursa uzvarētāji: 1. vieta: Zanda Esīte, Dāvis Ozoliņš, Māra Pakalnišķe; 2. vieta: Zane Ozoliņa, Dita Pelnēna, Nora Ķibilda; 3. vieta: (1) Alma Eihentāle, Kārlis Vilks, Andris Pāvils Stikuts un (2) Ilze Kokarēviča, Krists Liepiņš un Rihards Siliņš. Kā arī beidzot publiski pieejamas konkursa pareizās atbildes (Erud_konkurss_atbildes).

Trešdienas vakarā fakultātē pulcējās tās pētītgribētāji. Kopumā Orientēšanās pasākumā piedalījās 6 komandas. Viena pēc otras komandas devās startā, lai pusotras stundas laikā censtos atrast 11 vietas fakultātē, uz kurām veda rīkotāju sacerēti pantiņi. Vairākās viņus gaidīja arī fakultātes iemītnieki, ar īpašiem uzdevumiem vai stāstiem. Papildus tam komandas centās atrast atbildes arī uz šķietami triviāliem jautājumiem kā “Kur atrodas atpūtas telpas atslēga?”, kā arī uzņēma pašiņus noteiktos fakultātes nostūros. Pēc pašu vārdiem dalībnieki pasākumu izbaudīja, un visvairāk viņus sajūsmināja iespēja uzkāpt tornītī un palūkoties uz fakultāti un apkārtējo pilsētu no augšas. Toties mistisko telpu Mikrobioloģijas institūta pagrabā, kuras apmeklējumam tika piešķirti pat īpaši halāti (kas ne vienu vien komandu pirms starta izbiedēja vai ieintriģēja), galu galā neatrada neviens. Pirmo trīs vietu ieguvēji bonusā balvām saņēma arī īpašās, koši dzeltenās melones, kam pievienoto vērtību piešķīra dekāna un citu mācībspeku autogrāfi.

Ne vienmēr Bioloģijas fakultāte bijusi tāda, kādu mēs to pazīstam. Par to ikviens apmeklētājs varēja pārliecināties ceturtdien, BF 70 gadu jubilejas Sarunu vakarā, kurā ar savu studiju laika pieredzi un piedzīvojumiem dalījās Inese Čakstiņa, Māris Olte, Jānis Kloviņš, Otars Opermanis, Juris Šteinbergs un Rihards Kondratovičs. Vakara gaitā varējām uzzināt visvisādākos brīnumus par aizgājušajiem laikiem fakultātē jau kopš tā laika, kad tā atradās Friča Gaiļa ielā (tagad Alberta iela). Piemēram, vai tu zināji, ka tad, kad fakultāte pārcēlās uz Kronvalda bulvāri, studenti kā skudras tecēja caur māju pagalmiem un pagrabiem, nesot visdažādākās lietas? Vai arī, ka profesors Muižnieks devās „headhuntingā”, lai mikrobioloģijai piesaistītu studentus? Vakars pagāja smieklos un aizrautīgi klausoties. Mēs varam galvot – šādi pasākumi tiks rīkot vēl!

Piektdien jau pirms 16:00 biologi devās uz LU Lielo Aulu, kur norisinājās svinīgs koncerts par godu BF 70. jubilejai. Pasākumu vadīja Uldis Kalnenieks. Skaistus apsveikuma vārdus saņēmām no LU rektora Mārča Auziņa un LU zinātņu prorektora (kurš, starp citu, ir mūsu pašu biologs) Indriķa Muižnieka. Iedvesmojošu runu sacīja arī mūsu dekāns Nils Rostoks, bet studentus savā runā pārstāvēja BF SP priekšsēdētāja Zane Ozoliņa. Studenti bija sarūpējuši arī muzikālu apsveikumu. Pēc svinīgajām uzrunām dzimšanas dienas viesus ar skaistā koncertā ar daudzveidīgu programmu priecēja BF koris „DeCoro”. Pēc koncerta visu paaudžu biologi pulcējās Bioloģijas fakultātes telpās, kur mūzikas pavadībā neformālā pasākumā svinēja BF jubileju līdz rīta gaismai.

Paldies organizatoriem un apmeklētājiem par skaisto jubilejas nedēļu, bet vislielākais paldies Bioloģijas fakultātei! Uz tikšanos citos pasākumos!

BF jubilejas nedēļas fotogrāfijas vari aplūkot šeit: http://biofak.lu.lv/galerijas/

Šis ieraksts tika publicēts Der zināt, Pasākumi. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.