Top Dabaszinātņu centrs Torņakalnā!

Jau šī gada septembrī Latvijas Universitātes dabaszinātņu fakultātes sāks studijas jaunajā Dabaszinātņu mājā, speciāli universitātes vajadzībām būvētājā ēkā Jelgavas ielā 1. Jaunās 7 stāvu ēkas 17 000 m2 platībā atradīsies Bioloģijas, Ķīmijas, Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāte, kā arī daļa no Medicīnas fakultātes (farmakoloģijas un bioķīmijas studiju programmas), kā arī Fizikas un matemātikas fakultātes Optometrijas un redzes zinātņu nodaļa. Ēkā vienlaikus ar LU studentiem, pasniedzējiem un zinātniekiem darbosies arī seši Valsts nozīmes pētniecības centri, nodrošinot aizraujošas sadarbības iespējas un efektīvu, modernu mācību procesa organizāciju.

Jaunajā Dabaszinātņu mājā — pirmajā no trim kompleksā paredzētajām fakultāšu ēkām — būs plaša amfiteātra tipa auditorija ar 300 vietām, modernu audiovizuālo aprīkojumu un iespējām nodrošināt sinhrono tulkojumu vieslekciju vai starptautisku konferenču vajadzībām. Amfiteātra veidā būs iekārtotas arī četras mazākas 50 vietīgas auditorijas. Visās auditorijās un semināru telpās ir paredzētas interaktīvās vai baltās tāfeles, kā arī multimediju projektori un ekrāni.

Ēkā atradīsies 73 studentu mācību laboratoriju telpas un 65 zinātniski pētnieciskā darba laboratorijas. Laboratorijas telpas tiks iekārtotas ar augstas klases aprīkojumu un jauniem laboratoriju galdiem, izlietnēm un citām laboratorijas mēbelēm. Tiks pārvests arī nepieciešamais laboratoriju aprīkojums un iekārtas, kuras jau pašlaik tiek izmantotas fakultātēs.

Dabaszinātņu bibliotēka un lasītava tiks izvietota ēkas divos līmeņos.

Uz jaunajām telpām pārcelsies šādas LU bibliotēkas filiāles: no Kr. Valdemāra ielas 48, no Kronvalda bulvāra 4 un no Alberta ielas 10. Bibliotēkas telpas paredzētas studentu individuālajam un grupu darbam.

Ēkā būs brīvi pieejams WiFi tīkls, interneta pieslēgums un stacionārie telefoni, kā arī lielas jaudas multifunkcionāls krāsu printeris un ploteris lielformāta drukai.

Studentu un darbinieku ērtībām gaiteņos būs izvietoti zviļņi un dīvāni, kapsulas radošam grupu darbam un letes ar skatu pret Torņakalna pļavu — individuālam darbam. 2.stāvā studentiem un darbiniekiem būs pieejama arī omulīga ēdamtelpa/virtuve, kur varēs nelielā grupā apēst savu sviestmaizi un padzert kafiju. Darbiniekiem paredzēta virtuve katrā stāvā.

Ēkas divos līmeņos atradīsies ēdnīca, kur baudīt siltas, veselīgas pusdienas. Plānots, ka viens no kritērijiem pie ēdināšanas pakalpojumu sniedzēja atlases būs arī veģetārās izvēles iespēju nodrošināšana. Tiek strādāts pie tā, lai pusdienu pārtraukumos neveidotos rindas.

Unikāla jaunās ēkas iezīme būs moderni iekārtota atpūtas zona plašajā iekšpagalmā. Gaiteņos būs pieejami dzeramā ūdens krāni. Ēkas pirmie divi stāvi būs pieejami 24h diennaktī.

Vairāk informācijas meklē: bukletā: Līdz DAC tikai 5 mēneši; sekojot sociālajos portālos: Facebook un Twitter.

Šis ieraksts tika publicēts Der zināt. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.