Kā (ne)runāt par bioloģiju?

Mēs dzīvojam laikā, kad informāciju iegūt var dažu sekunžu laikā, bet, vai Tu kādreiz par atrasto esi nodomājis: “Vai tas tiešām ir patiesība?” Jau rīt plkst. 19:00 nāc uz diskusiju vakaru “Kā (ne)runāt par bioloģiju?” un uzzini, kādi šķēršļi rodas zinātnes ceļā līdz plašākai sabiedrībai.

Dzirdēsim viedokļus no dažādiem skatupunktiem – gan no tiem, kas nodarbojas ar zinātni, gan no tiem, kas rūpējas par to, lai tā nonāk līdz mums:

• Dina Bēma – žurnāla "Ilustrētā Zinātne" galvenā redaktore. Maģistra grāds bioloģijā un pieredze gan zinātnieces, gan žurnālistes darbā. Palīdz zinātnei kļūt par stāstu.
  • Zane Kalniņa – Latvijas Universitātes pasniedzēja, Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra vadošā pētniece. Ilggadēji pēta ļaundabīgos audzējus – meklē biomarķierus, kas dotu iespēju diagnosticēt vēzi pēc iespējas agrāk. Mēģina izprast, kā cilvēka imūnsistēma reaģē uz vēža šūnām. 2013. gadā saņēma L`ORÉAL Latvijas stipendiju „Sievietēm zinātnē” ar UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas un Latvijas Zinātņu akadēmijas atbalstu, līdz ar ko komunicējusi ar sabiedrību par biomedicīnas pētījumu nepieciešamību, kā arī par zinātnieka dzīves ikdienu ar skolu jauniešiem.
  • Aija Fedorova – strādā Latvijas Universitātē un ir radio NABA producente raidījumos "Anotācija" un "Zinātnes vārdā", kur viņa iepazīstina klausītājus ar Latvijas zinātnieku pētījumiem, eksperimentiem un jaunatklājumiem. Aija ir absolvējusi LU Humanitāro zinātņu fakultāti.

​Pēc diskusijas sarunas varēs raisīt arī pie kādas tējas vai kafijas tases.

Šis ieraksts tika publicēts Der zināt. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.